Jak zvolit tu nejlepší domácí péči pro vaše či stárnoucí blízké? - Stannah Blog

800 196 196

Zavolejte ještě dnes

Jak zvolit tu nejlepší domácí péči pro vaše či stárnoucí blízké?

Je celá řada klíčových faktorů, které je nutné vzít v úvahu, když si vybíráte domácí asistenci.

Autor článku Stannah dne 25-08-2017

Jak pro vaše stárnoucí blízké vybrat tu nejlepší domácí starostlivost?

Volba domácí péče pro vaše blízké může být velmi obtížná. Je celá řada klíčových faktorů, které je nutné vzít v úvahu, když si vybíráte domácí asistenci pro některého rodinného příslušníka.

Co je kvalifikovaná péče a osobní asistence?

Existují dva typy základních služeb domácí péče – kvalifikovaná péče  a osobní asistence. Kvalifikovanou péči poskytují zdravotní profesionálové, zatímco služby osobní asistence vykonávají asistenti, kteří pomáhají se základními úkony, jako je koupání nebo česání.

  • Úřady práce a pracovní agentury – Tyto agentury vám také mohou poskytnout seznam zdravotních pracovníků a pomocníků, které můžete zkontaktovat a platit je přímo.
  • Pokud potřebujete pečovastelskou službu, musíte o ní písemně požádat obec nebo město podle svého trvalého pobytu.
  • Opatrování zahrnuje různé výkony, například dovoz obědů, dovoz a donášku nákupu, běžný úklid v domácnosti a podobně. Úkony jsou uvedeny v zákoně o sociálních službách.

Pokud někdo z vašich blízkých potřebuje v důsledku snížené pohyblivosti domácí péči, je možná také čas zvážit schodišťovou sedačku Stannah. Ta uživatelům pomáhá lépe se doma pohybovat po schodech a snižuje možnost úrazu. Zde naleznete podrobnější informace o výrobcích Stannah jako jsou např. schodišťové výtahy, plošiny pro vozíčkáře či výtahy pro invalidy. Zároveň se tady dozvíte, jak vám Stannah může pomoci.