Jsou vaši rodiče doma v bezpečí? 8 varovných znamení problem - Stannah Blog

Jsou vaši rodiče doma v bezpečí? 8 varovných znamení problem

Tento bezpečnostní návod může změřit, jak si naši rodiče vedou, ale hlavně nám může napovědět, co dělat, abychom jim pomohli.

Autor článku Stannah

schodišťová sedačka sofia používání

Čím dál tím více stárnoucích Američanů žije déle a nezávisleji. Každý si přeje, aby byli jeho rodiče zdraví a jejich domovy bezpečné. Organizace Mayo Clinic nedávno zveřejnila několik tipů, upozorňujících na 8 varovných znamení, že mají stárnoucí rodiče zdravotní problémy. Tento bezpečnostní návod může změřit, jak si naši rodiče vedou, ale hlavně nám může napovědět, co dělat, abychom jim pomohli.
Podívejme se na některé situace, se kterými vám Stannah Stairlift může pomoci:

1. Jsou vaši rodiče schopni se o sebe postarat?
2. Trpí vaši rodiče ztrátou paměti?
3. Je domov vašich rodičů bezpečný?

Tento bod je důležitý. Mayo Clinic navrhuje prohlédnout domov vašich rodičů a soustředit se na varovná znamení. Například: mají rodiče problém s pohybem po úzkém schodišti? Upadl některý z rodičů v poslední době? To je běžná otázka, kterou nám kladou děti, dělající si starost o rodiče, kteří mají problém se pohybovat po schodech. Je-li tomu tak, je nejvyšší čas uvažovat o schodišťové sedačce. Více informací o nákupu schodišťové sedačky najdete na následující stránce.

4. Jsou rodiče v bezpečí za volantem?
5. Zhubl některý z rodičů?
6. Mají rodiče dobrou náladu?
7. Jsou rodiče stále společenští?
8. Mohou se vaši rodiče pohybovat, jak potřebují?

Je důležité soustředit se na pohyblivost rodičů. Spadli v nedávné době? Znemožňuje jim artritické koleno či kyčel volný pohyb po bytě? Toto je velmi důležité, protože mají-li problém s pohybem, je více než pravděpodobné, že budou mít potíže i s pohybem po schodech. To je příležitost začít uvažovat o pořízení schodišťové sedačky Stannah a mluvit s rodiči o problémech, kterým čelí. Kompletní seznam naleznete na internetových stránkách Mayo Clinic.
Máte-li pocit, že by schodišťová sedačka přišla vašim rodičům vhod, napište nám, rádi vám poskytneme více informací. Tady rovněž naleznete kompletní přehled všech nabízených typů schodišťových sedaček.

Jak pečovat o seniory doma

Jak naši rodiče stárnou, chceme samozřejmě, aby si užívali soběstačného života doma místo nějakého zařízení s pečovatelskou službou. Na portálu livestrong.com nedávno vyšel článek s názvem “Jak pečovat doma o seniory” s celou řadou tipů, jak si vylepšit život vlastní i jejich tak, aby byl radostnější a bezstarostnější.
V Kroku 1 článek uvádí: „Zkontrolujte ze všeho nejdřív bezpečnost domácnosti. Vyhodnoťte rizika pádu, který může být způsoben například volnými koberci, o které lze zavadit botou či chodítkem, příliš mnoho nábytku, který činí pohyb doma náročným, či části domu (např. schody), které mohou jeho užívání seniorům ztěžovat.

Toto je hlavní obava mnoha lidí se stárnoucími rodiči, protože schody mohou představovat bezpečnostní riziko a vést ke zraněním. Je to také hlavní obava rodičů, kteří nechtějí opustit domov, kde strávili mnoho let, a stěhovat se do nového. Myšlenka schodišťové sedačky se jim možná z počátku nebude příliš zamlouvat, ale je důležité se s nimi bavit o výhodách tohoto řešení. Pokud jim schody dělají problémy a vy máte neustále starosti o jejich bezpečí, pak jsou potenciální rizika příliš velká na to, abychom je ignorovali.

Získejte více informací o tom, jaký druh schodišťové sedačky je pro vaše rodiče nejlepší, a jak vám Stannah Stairlifts může pomoci.

schodišťová sedačka sofia bezpečnost