Zkoušky obleku pro simulaci artritidy ve společnosti Stannah | Stannah

Zkoušky obleku pro simulaci artritidy: Ujděte vzdálenost jedné míle v botách někoho jiného

V obleku pro simulaci artritidy jsem přešel z jedné generace do druhé. Neexistuje žádný lepší způsob pro získání empatie než jedna míle v cizích botách.

Autor článku Stannah

Pro mě jako pro nového člena týmu „Stannah International Content Team“ byla šance navštívit ředitelství společnosti skvělou příležitostí získat přímou zkušenost s produkty a firemními hodnotami této společnosti.

Bez ohledu na příslušné oddělení je schopnost empatie vůči našim zákazníkům nezbytná pro lepší porozumění jejich potřebám. Existuje jedna naléhavá otázka, kterou si každý zaměstnanec společnosti Stannah musí položit: Jak se cítíte při tomto simulovaném životě s artritidou a s omezenou mobilitou?

Jak se cítíte při simulovaném životě s

Tento druh empatie je klíčovým faktorem při navrhování nejlepších produktů pro naše zákazníky. Vzhledem k této filozofii byla zkušenost s oblekem pro simulaci artritidy důležitou součástí návštěvy našeho týmu „International Content Team“ v sídle společnosti.

Navíc, společnost Stannah používá kulturu orientovanou na zákazníka: naším cílem je nabízet produkty, které odpovídají potřebám našich zákazníků. Technické aspekty jsou velmi důležité; kromě nich věnujeme také značný čas studiu literatury týkající se procesu stárnutí, abychom mohli lépe porozumět našim zákazníkům a přiblížit se jim.

Jedním z našich hlavních cílů je efektivní komunikace s lidmi z různých zemí a kultur; to je pro nás opravdovou výzvou! Rádi bychom zdůraznili, že prevence vždy přichází jako první a poskytuje zákazníkům užitečné a vzdělávací informace.

Proč je tedy tak důležité tento boj s artritidou zdůrazňovat? Podle výzkumu CDC byla nějaká forma artritidy diagnostikována přibližně u 22% celé dospělé populace v USA. Toto onemocnění může být doprovázeno extrémní bolestí, stresem, úzkostí a dokonce i depresí.

Věděli jste, že více než 50% starších lidí trpí artritidou?

Tato nemoc je častější u seniorů. Studie ukazují, že u více než 50% starších lidí se objeví v určitém bodu života artritida. Proto se nejedná o problém, který můžeme ignorovat. Přemýšlení o artritidě znamená přemýšlení o budoucnosti našich rodičů, našich blízkých i nás samotných. Navíc se tím zdůrazňuje důležitost preventivních opatření vedoucích k oddálení rozvoje tohoto zdánlivě nevyhnutelného stavu.

Artritida se v určitém bodu života objevuje u více než 50% starších lidí.

Neexistuje lepší způsob, jak najít empatii s těmi, kteří žijí s artritidou, než pocítit to na vlastní kůži. Proto se společnost Stannah posunula o krok vpřed a vytvořila možnost přímé fyzické zkušenosti, která může simulovat artritický stav. Ve skutečnosti následujeme příklad společnosti Ford, která vytvořila tento oblek pro simulaci artritidy jako první. Podobný návrh se objevil také u NAPP Pharmaceuticals, a to pod názvem „empathy-generation tool“ (nástroj pro generování empatie). Zatímco cílem společnosti Ford bylo pochopit, jak mohou být automobily pohodlnější pro starší lidi a zatímco se společnost NAPP soustředila na empatii, společnost Stannah používá svůj artritidový oblek jak pro zlepšení svých návrhů, tak i pro lepší pochopení svých zákazníků.

vyzadejte si kalkulaci zdarma

Žádejte katalog

Žádejte nyní katalog schodišťových výtahů zdarma
Tak získáte všechny potřebné informace jednoduše přímo k vašim dveřím.

Získejte katalog hned teď

Zkoušky obleku pro simulaci artritidy

Oblek pro simulaci artritidy je jedním ze tří existujících obleků tohoto druhu ve Velké Británii; byl vytvořen v Loughborough University School of Design. Společnost Stannah používá tento oblek, aby pomohla svým zaměstnancům lépe pochopit úkoly a problémy, kterým čelí zákazníci s artritidou a omezenou pohyblivostí. Byl vyvinut na základě rozsáhlého výzkumu, studia literatury, konzultací se zdravotnickými odborníky a rozhovorů s pacienty. Tento oblek je používán pro simulaci některých aspektů stárnutí u osob, kteří nemají podmínky k tomu, aby si tyto aspekty sami prožili.

Přicházející věk s sebou přináší redukci pohyblivosti kloubů a hmatové citlivosti, stejně jako vizuální změny. Ale jak je možné tuto problematiku pochopit ve věku 33 let? Většina lidí souhlasí s tím, že neexistuje žádný lepší způsob pro získání empatie než jedna míle v cizích botách. Proto mi náš manažer oddělení „Market Insight“ nabídl tyto dokonalé zkušenosti se stárnutím.

Během několika vteřin jsem se dostal z jedné generace do druhé. Jakmile byly na svých místech všechny komponenty obleku, začal jsem cítit rozdíl v kritických oblastech, které jsou obvykle postiženy artritidou.

Během několika vteřin jsem se dostal z jedné generace do druhé.

Bezprostředně po nasazení obleku jsem cítil tuhost v kloubech a nepohodlí. Když jsem se procházel po budově, začal jsem uvažovat o tom, jak by tento stav mohl ovlivňovat můj každodenní život.

Komponenty obleku pro simulaci artritidy

Tento oblek byl navržen tak, aby simuloval různá stadia a různé stupně závažnosti artritidy, zejména pokud jde o stavy v kloubech. Červené značky „ouch-pouches“ jsou symboly, které označují místa, kde mají uživatelé větší pocit tuhosti, otoku a nepohodlí.

Stručně řečeno, toto jsou součásti obleku:

 • Kamínky pro simulaci nepohodlí a krepitu v horní části páteře
 • Pásy pro simulaci snížené pohyblivosti
 • Kosti a popruhy pro simulaci tuhosti
 • Neoprenová opěra a popruhy pro simulaci nestability
 • Hroty pouze pro vizuální reprezentaci (krk, páteř, kyčle a koleno)
 • Nepohodlí nad puchýřem, nepohodlí při stání, chůze na nerovném povrchu
 • Rukavice – tuhost na ruce a prstech

Dopady artritidy na každodenní život

Už jste někdy uvažovali o tom, jak se cítí lidé, kteří bojují s artritidou?

To je naléhavá otázka, kterou si každý zaměstnanec společnosti Stannah musí položit. Bez ohledu na místo výkonu práce je schopnost empatie vůči našim zákazníkům nezbytná pro lepší porozumění jejich potřebám. Tím, že se dozvíme, čím naši zákazníci každodenně procházejí, můžeme pracovat na zdokonalování produktů, aby byly skutečně snadno použitelné.

Když jsem byl na řadě a měl si tento oblek vyzkoušet, snažil jsem se z toho vytěžit maximum a vykonávat některé činnosti, které jsou součástí každodenního života seniorů. Některé z těchto činností:

 • Chůze po schodech nahoru a dolů:
  Kvůli ztuhlosti kolen byla chůze nahoru a dolů po schodech obzvláště bolestivá; cítil jsem v kloubech pocit krepitů. Podle studie tržního prostředí, kterou provedla společnost Stannah v několika evropských zemích a ve Spojených státech amerických, je bolest kloubů jednou z hlavních příčin problémů s mobilitou. Ve skutečnosti má 50% uživatelů schodišťových výtahů problémy s klouby; určité problémy s koleny / klouby byly zaznamenány u 61% potenciálních uživatelů. Důležitou roli hraje také obratnost, musel jsem se hodně snažit držet se zábradlí. Díky snaze, kterou jsem musel vynaložit svýma rukama kvůli tomuto nedostatku mobility a rovnováhy, jsem si uvědomil, že slabost není pouze v kolenech.
 • Jídlo, pití nebo čištění zubů:
  Jakákoli činnost, která vyžadovala používání mých rukou, byla nesmírně bolestivá, například když jsem se snažil jíst nebo vyčistit si zuby. Uchopení předmětu, například sklenice vody, přinášelo bolest a vyžadovalo značné úsilí pro to, aby mi tato sklenice neupadla. Když jsem se snažil na něco dosáhnout, bránilo mi v natažení paže žebrování a páskování na lokti – simulace omezeného pohybu.
 • Sednutí na židli a snaha znovu vstát:
  Měl jsem značné potíže vstát po delším sezení, a to kvůli omezením kyčlí a pasu, která ztěžovala používání břišních svalů. Měl jsem slabost v kolenou a mé ruce mi neposkytovaly důvěru nutnou pro to, abych mohl bezpečně vstát ze židle.
 • Pohled dozadu přes rameno:
  Ať už jsem stál nebo seděl, tuhnutí krku a problémy s rovnováhou mi bránily v otočení hlavy a pohledu dozadu přes rameno. Cítil jsem, že omezení mobility a nemožnost rychlé reakce znamenají zranitelnost potenciálními překážkami.
 • • Ohýbání na podlahu:
  Ohýbání dolů na podlahu bylo velmi obtížné kvůli omezením v pasu a kyčlích. Omezovačem mobility byl také puchýř na pravé noze, který způsoboval další nepohodlí a obtížnost při chůzi.

Showroom (předváděcí místnost) se schodišťovými výtahy Stannah

Nový zaměstnanec společnosti Stannah v showroomu se schodišťovými výtahy

Nějakou chvíli jsem měl na sobě oblek pro simulaci artritidy, když jsme se konečně dostali do showroomu se schodišťovými výtahy Stannah. Tato předváděcí místnost zahrnovala různé scénáře, které simulovaly různé domácnosti s různými schodišti a různými typy schodišťových výtahů.

Chtěl jsem si tyto schodišťové výtahy vyzkoušet, protože jsem díky artritidovému obleku cítil bolest. Ale nejdřív jsem si myslel, že by bylo lepší pokusit se ještě párkrát vylézt nahoru po schodech a pak zase dolů, takže jsem později cítil ten rozdíl. Kolena mě bolela, vyčerpaná úsilím spojeným s chozením nahoru a dolů; bolely mě ale i ruce, protože i držení se zábradlí bylo bolestné. Necítil jsem bezpečí ani jistotu, vůbec. Cítil jsem, že nemám dostatek síly a rovnováhy, abych se zastavil na vrcholu schodiště, aniž bych se přitom bál pádu.
Konečně nadešel čas využít schodišťový výtah. Než jsem se dostal na židli, použil jsem automatické tlačítko pro sklopení nožní opěrky a pomyslel jsem si: „Nemusím se ani ohýbat!“ Když jsem se konečně posadil, uvědomil jsem si, jak je sedadlo pohodlné a jak snadné je používání bezpečnostního pásu, protože jsem nemusel vyvíjet vůbec žádný tlak (jako například u bezpečnostního pásu v automobilech). Po několika bezproblémových jízdách, po schodech nahoru a dolů, jsem dospěl k závěru, že pokud je tolik z těchto každodenních úkolů spojeno s velkým úsilím, proč by schody měly být další překážkou?

Při jízdě na schodišťovém výtahu jsem cítil uvolnění v kolenních kloubech a ušetřil jsem i své ruce od bolesti spojené s držením se za zábradlí. Cítil jsem se v bezpečí.

Nový zaměstnanec společnosti Stannah zkouší schodišťový výtah Sadler

Vyzkoušel jsem modely Starla, Siena a Sadler. Cítil jsem se pohodlně ve všech třech modelech: díky automatické nožní podložce nebylo třeba se ohýbat, díky ergonomickému bezpečnostnímu pásu jsem necítil napětí na rukou. Nicméně, vzhledem k tomu, že oblek simuloval extrémní případ celotělové artritidy, cítil jsem, že Sadler byl pro můj stav nejvhodnější. Protože pomáhá uživatelům udržovat si vzpřímenou pozici, která pomáhá minimalizovat úsilí spojené s ohýbáním a vstáváním.

Na základě své osobní zkušenosti mohu říct, že model Sadler je dokonalý, protože je šitý na míru pro lidi s omezenou pružností v kloubech a zejména v bedrech

Takže, na základě své osobní zkušenosti mohu říct, že model Sadler je dokonalý, protože je šitý na míru pro lidi s omezenou pružností v kloubech a zejména v bedrech a kolenech. Cítil jsem, že tento model má správný úhel, čalounění a celkovou designovou strukturu pro zajištění potřebného komfortu. Navíc, je k dispozici v různých výškách, aby vyhovoval vyšším i menším osobám.

Byl jsem ohromen celým výzkumem společnosti Stannah, který vedl ke zlepšení produkce. Společnost hodně spolupracovala s profesionálními terapeuty a lékaři, aby její produkty splňovaly nejvyšší standardy pro zákazníky.

Na sklonku dne jsem cítil, že to byla také emocionální cesta. Nyní chápu, jak vypadá psychologický vliv na starší osoby s ohledem na zvládání bolesti, omezování, frustrace a závislosti.

Z tohoto důvodu jsem velmi hrdý na to, že jsem součástí rodiny Stannah, kde je brána velmi vážně práce, která ulehčuje život osobám s omezenou pohyblivostí. Celkově jsem se cítil šťastně, že pracuji ve společnosti, která je citlivá na problémy těch, kteří trpí artritidou a která zvyšuje povědomí o této nemoci a vytváří své produkty v souladu s potřebami zákazníků.